Testowanie perfum – jak nie popełnić gafy?

Wybór odpowiedniego pachnidła wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem. Wizyty w perfumerii często bowiem okazją się bezowocne. Nierzadko również zdarza się tak, że kupujemy zapach, który wydawał się naszym numerem jeden, a który sporo traci przy bliższym poznaniu. Pośpiech jest złym doradcą – to w przypadku perfum sprawdza się doskonale. Nie raz kupujemy pachnidło pod wpływem impulsu, po jednym psiknięciu jesteśmy oczarowani i chcemy powiększyć swoją kolekcję o dany zapach. Po krótkim czas okazuje się jednak, że zakup był kompletną pomyłką. Jak wystrzegać się takich wpadek? W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka przydatnych rad.

O czym trzeba pamiętać testując perfumy?

Najważniejszy jest spokój. Przy testowaniu perfum nie warto się spieszyć. Aby dobrze poznać jego charakter i oblicze potrzebny jest czas. Najlepiej więc zaopatrzyć się w próbkę bądź wziąć ze sobą do domu podpisane bottlery – aplikowanie perfum na papierek nie jest co prawda dobrym rozwiązaniem ale skoro planujemy przetestować większą ilość perfum, nie ma innego wyjścia. Najlepiej wytężać swój nos w zaciszu własnych czterech ścian. W perfumerii bowiem unoszące się wokół inne aromaty mogą zakłócać nam odbiór interesującego nas zapachu.

Do aplikowania perfum musimy również wybrać odpowiednie miejsce. I niech nie będą to tylko nadgarstki. Zapach należ testować globalnie. Warto skropić się pachnidłem na dekolcie czy zgięciu łokci. Inaczej odbieramy bowiem zapach, które dociera do nas z jednego miejsca a inaczej taki, który otacza całe nasze ciało. W każdym wypadku należy poczekać, aż perfumy dokładnie wyschną i nie rozcierać ich.

Testowanie perfum nie powinno zakończyć się na pierwszym razie. By dobrze i dokładnie ocenić zapach potrzebnych jest kilka prób. Zobaczmy, jak będzie wyglądała metamorfoza zapachu w upalny dzień a jak zachowa się aromat podczas deszczowej aury. Sprawdźmy perfumy w ciągu dnia i oceńmy jak rozwijają się wieczorem.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://kobiecynet.pl/w-jaki-sposob-testowac-perfumy/