Perfumy a wiek – jak je ze sobą łączyć?

W dzisiejszych czasach wybór w drogeriach i perfumerii internetowej jest tak duży, że z pewnością każdy, bez względu na wiek, znajdzie dla siebie flakon i zapach, który skradnie jego serce. Perfumy powinny podkreślać nasz urok, odzwierciedlać nasz charakter, pasować do naszego stylu bycia a niektórzy twierdzą nawet, że do wieku. Dzisiaj podpowiadamy jak wybierać zapachy biorąc swoją metrykę urodzenia.

Jak dobierać perfumy do naszego wieku?

Młode kobiety do 25 lat najczęściej są wierne jednemu zapachowi, który jest ich ulubieńcem i z którym najchętniej nigdy by się nie rozstawały. Najczęściej sięgają one po aromaty cytrusowe i owocowe. Są one na tyle uniwersalne że sprawdzą się zarówno w przypadku wyjścia na uczelnie ale również na wieczorną imprezę z przyjaciółmi. Tego typu aromaty podkreślają młodość i frywolność. Kojarzą się z szaleństwem i beztroskim życiem.

Wraz z wiekiem zmieniają się nasze gusta zapachowe. Kobiety koło 30-tki najczęściej mają kilka flakonów perfum, które stosują na poszczególne okazje. Lekkie, owocowe, słodkie kompozycje, które kochają nastolatki często nie odpowiadają nieco starszym kobietom. Jeśli natomiast akordy cytrusowe są w naszym guście, wybierzemy bardziej dojrzałą wariację zapachu. W tym wieku uwagę niektórych pań zaczynają przyciągać szypry. Dzięki nim zyskują pewności siebie, stają się atrakcyjne i zdecydowane.

Po 30-tce warto sięgnąć po zapachy bardziej wyraziste i intensywne. Idealnie w przypadku pań w takim wieku sprawdzą się również perfumy o kwiatowych nutach – może to być dodatek jaśminu bądź róży. Pachnidła kwiatowe nie postarzają, są delikatne, subtelne ale potrafią też uwodzić.

Kobiety po 40-tce powinny zrezygnować ze słodkich i nachalnych aromatów. Warto raz na zawsze pożegnać cytrusowe bądź owocowe pachnidła. W tym wieku lepiej używać perfum cięższych o orientalnych akordach.

Po 50-tce każda z pań chce poczuć się pięknie i przede wszystkim młodziej – odpowiednio dobrane perfumy na pewno w tym pomogą. Warto wybierać pachnidła z dodatkiem piżma czy akordów orientalnych. Dobrze sprawdzą się również zapachy mleczne.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/