Owocowe nuty zapachowe w perfumach

Gama zapachów w drogeriach czy perfumerii internetowej jest ogromna. Szukając swojego ulubionego zapachu mamy więc bardzo szerokie pole do popisu. Przetestowanie jednak wszystkich możliwych pachnideł dostępnych na półkach sklepowych jest bardzo ciężkie do zrealizowanie żeby nie powiedzieć, że niewykonalne. Z tego właśnie względu, warto ograniczyć obszar swoich poszukiwań do jednej grupy zapachowej perfum, która najbardziej odpowiada naszym gustom. Dzisiaj zdradzany co nieco w temacie owocowych nut zapachowych.

Zapachy owocowe, szczególnie z dodatkiem kwiatów cieszą się chyba największą sympatią wśród wszystkich perfum. Są uniwersalne, nienachalne i nadają się na każdą okazję. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku młodszych osób jak i starszych odbiorców. Oprócz tego mają delikatny i subtelny aromat, który potrafi zmieniać swoje oblicze w zależności od tego, co jeszcze zostało użyte w nutach kompozycji.

Jaki charakter dają kompozycji nuty owocowe?

Nuty owocowe znajdziemy w większości perfum dostępnych na rynku. Z tego właśnie względu osoby, które upodobały sobie w szczególności tę grupę zapachową mogą wybierać wśród pachnideł do woli.
Perfumy owocowe z reguły są świeże, rześkie i delikatne. Wiele osób będących aktywnie fizycznie czy uprawiających sport sięga właśnie po pachnidła z kategorii owocowej. Potrafią one dodać energii do działania jak również pozytywnie nastrajają.

Rodzaj użytego owocu, który dominuje w danej kompozycji odpowiada za jej charakter. Cytrusy są rześkie, odświeżające i często dodają perfumom kwaskowatą woń. Jeśli chodzi o wiśnie, nadaje ona wszelkim kompozycjom ciężkości i wyrazistości. Zarówno brzoskwinie jak i mandarynki sprawiają, że perfumy stają się słodkie i apetyczne. Nuty owocowe często zestawiane są także z aromatami korzennymi bądź przyprawami. Wtedy cała kompozycja zyskuje wytrawnego charakteru i doskonale nada się na wieczorne wyjścia czy imprezy.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, perfumy owocowe są na tyle uniwersalne, że możemy stosować je każdego dnia i na każdą okazję.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/