Opowieść o róży – Avril Lavigne Forbidden Rose

Perfumy znanej kanadyjskiej wokalistki Avril Lavigne, których premiera odbyła się w 2009 roku wraz z jej zaangażowaniem w świat zapachów. Określa się je mianem wyrazistych, punkowych i awangardowych, czyli dokładnie takich samych jak ich twórczyni.

Przed zapoznaniem się z zapachem obejrzałam oficjalną jego reklamę. Wydaje mi się, że jest ona niezwykle mroczna, ale ma w sobie coś z baśni. Występuje w niej dziewczyna, która wchodzi do ogrodu, a w nim znajduje fioletową różę skąpaną w cierniach. Oczywiście bierze ją w swoje dłonie i na jej twarzy pojawia się jakby delikatny uśmiech. Ma się wrażenie, że znalazła to, czego szukała. Ta historia, przynajmniej mnie zachęca do poznania tych perfum bliżej.

Sam zapach moim zdaniem odzwierciedla tą historię. Po jego uwolnieniu otula nas woń owoców i kwiatów. Można w niej wyczuć słodką brzoskwinię, różę, kwiat lotosu, czy drzewo sandałowe, które na koniec zostają zaakcentowane przez aromat wanilii oraz… czekolady. Całość jest świeża, zmysłowa oraz delikatna. Zdecydowanie przenosi do bajkowego świata.

Chcę również zwrócić Wasza uwagę na flakon w jakim znajdują się perfumy. Jest bardzo elegancki – smukły i wykończony korkiem w kształcie czarnej róży. Opakowanie również jest dopasowane do tego stylu, gdyż jest czarne z wyrysowaną fioletową, ciernistą różą. Jak sami możecie zauważyć wszystko w nich zostało perfekcyjnie dopracowane.

Zapach przypadnie do gustu kobietom w różnym wieku, szczególnie tym które lubią pokazać pazur. Idealnie nadaje się on do wykorzystania na wyjątkowe okazje lub prezent dla bliskiej osoby, która jest temperamentna.