Jak zrobić szybki i trwały makijaż na zimę?

Makijaż na zimę powinien być nie tylko trwały, ale również pielęgnacyjny. Zadbana, nawilżona skóra to podstawa. To, jakich kosmetyków użyjesz to podstawa. Zimowy makijaż pozwoli cieszyć się wypielęgnowaną i zadbaną cerą każdego dnia. Jak wykonać trwały makijaż na jesień i zimę? Podpowiadamy.

Jakie kosmetyki wybrać na zimę?

Jesienią i zimą skóra twarzy jest często przesuszona, dlatego warto zadbać o to, by kosmetyki, których używamy, były delikatne i pielęgnowały cerę we właściwy sposób. Po pierwsze oczyszczanie i peeling lub scrub. Warto również kilka razy w miesiącu zastosować kremy z kwasami. W ten sposób przygotowana skóra lepiej będzie przyjmować składniki zawarte w produktach pielęgnacyjnych. Pamiętaj również, aby przed nałożeniem podkładu nałożyć warstwę kremu natłuszczającego lub lipidowego. Najlepiej, aby krem na dzień miał w swoim składzie filtr UV.

Zimą warto zrezygnować z kosmetyków wysuszających skórę. Gdy nadchodzi jesienna aura, warto zrezygnować z sypkich pudrów oraz silnie matujących podkładów. Lepiej wybrać podkład nawilżający w postaci musu, puder w kamieniu lub krem BB.

Jesienią i zimą warto również zrezygnować z kosmetyków brudzących odzież wierzchnią. Lepiej sprawdzą się pudry transparentne.

Jesienny makijaż – postaw na sprawdzone rozwiązania

Pierwszym krokiem powinna być baza. Zimą najlepiej wybrać bazę silikonową, która będzie odpowiednio przygotowywać skórę pod podkład. Pamiętajmy, że przy dokładnym wykonywaniu demakijażu nie będzie ona zapychać skóry twarzy. Baza silikonowa tworzy barierę ochronną skóry i utrzymuje jej odpowiedni poziom nawilżenia i nawodnienia. Jej lekka konsystencja szybko się wchłania i idealnie rozprowadza, sprawiając, że skóra staje się delikatna i wygładzona, a podkład jest bardziej trwały. Jesienią silikonowa baza powinna stać się Twoim najlepszym przyjacielem.

Zastanawiasz się – jak wykonać perfekcyjny makijaż? Postaw na dobrej jakości kosmetyki. Podkład na zimę powinien łączyć w sobie funkcję nawilżenia i dobrego krycia. Tego rodzaju podkłady tworzą “mokrą” taflę, dzięki czemu skóra wygląda na zdrową i wypielęgnowaną. Podkład nie powinien tworzyć efektu maski i wyglądać sztucznie.

Zimą najważniejszym zagrożeniem dla naszego makijażu jest to, że może on szybko się ścierać pod wpływem kontaktu z określoną częścią ubrania. To jednak nie wszystko. Gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury, Twoja cera narażona jest na działanie silnego wiatru i niskich temperatur. Wówczas z łatwością może dojść do wysuszenia jej i podrażnienia, co może prowadzić do powstawania niedoskonałości. Nie oznacza to jednak, że zimowy makijaż musi być mniej efektowny niż ten, wykonywany jesienią i zimą. Ważne jest, aby o tej porze roku postawić na odpowiednią pielęgnację twarzy, ponieważ na zadbanej cerze makijaż będzie wyglądał o wiele lepiej. Trendy w makijażu zimowym to bez wątpienia naturalność, dlatego warto postawić na nią zimą i jesienią.