Jak zachować dłuższą trwałość perfum?

Zapachy odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu – używając perfum poprawiamy swoje samopoczucie, nabieramy pewności siebie i czujemy się atrakcyjniejsi. Często nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu, bez psiknięcia się naszym ulubionym zapachem.

Zazwyczaj rozważając zakup naszych wymarzonych perfum bierzemy pod uwagę nie tylko samą woń ale także jej trwałość. Często bowiem zdarza się, że zapachy które przypadną nam do gustu i idealnie do nas pasują są ulotne i niewyczuwalne po bardzo krótkim czasie.

Co więc zrobić i jakich zasad się trzymać by nieco przedłużyć trwałość perfum? Kilka, sprawdzonych rad na pewno się przyda.

Co zrobić by nasz wymarzony zapach był dłużej wyczuwalny?

Przed użyciem jakiegokolwiek zapachu, warto wetrzeć miejscowo w skórę bezzapachową wazelinę, która pochłania cząsteczki perfum. Pod wpływem ciepła ciała będą się one stale uwalniać powodując tym samym, że woń cały czas będzie wyczuwalna. Ze względu na tłustą konsystencję, nie poleca się stosowania wazeliny przy jasnych, delikatnych i zwiewnych tkaninach, na których mogą zostać widoczne ślady.

Jeśli chcemy przedłużyć trwałość perfum, musimy pamiętać także o tym, by aplikować je w odpowiednie miejsca na skórze. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się skóra za uszami, skronie czy nadgarstki.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, łatwiej uzyskać dłuższą trwałość perfum, jeśli dobrze nawilżymy i natłuścimy skórę. W takim wypadku najlepiej jakiś czas przed aplikacją ulubionego zapachu dobrze posmarować ciało balsamem. Należy wybierać te bezzapachowe by uniknąć zmieszania się nut zapachowych.

Warto również wspomnieć o tym, że perfumy znacznie lepiej utrzymują się na tkaninach. Z tego względu najlepiej aplikować zapach na ubrania a nawet na włosy. W oby dwóch przypadkach woń na pewno będzie mocno wyczuwalna.

Perfumerie internetowe i stacjonarne mają w swoich ofertach ogromny wybór perfum, które niejednokrotnie urzekają nas swoim zapachem. Zanim jednak zdecydujemy się na ich zakup, warto sprawdzić, jak długo są one wyczuwalne.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/