Jak wybrać zapach do domu?

Marzy Ci się piękny zapach w domu? Już teraz wybierz idealne nuty zapachowe, które będą Cię witać przy każdym przekroczeniu progu.

Istnieją różnorodne sposoby, by zadbać o piękny zapach w domu. Do najpopularniejszych z nich należą odświeżacze powietrza, świece, a także dyfuzory zapachowe. Dzięki nim Twój dom zyska indywidualny zapach. Nim wybierzesz się na zakupy, zastanów się, jakie są Twoje ulubione nuty zapachowe. Zapisz je, a potem przejdź do analizowania dostępnych zapachów. Możesz także hasłowo wypisać, z czym dany zapach powinien się kojarzyć – świeże pranie, orientalne kadzidło, a może kojąca wanilia?

Węch to zmysł, który ma najsilniejszy wpływ na nasze samopoczucie. Przywołuje wspomnienia i natychmiastowo poprawia nastrój. Okazuje się, że nasz mózg jest swoistym magazynem aromatów – dlatego tak często niektóre zapachy kojarzą nam się z dzieciństwem, bądź bliskimi dla nas osobami. Warto z tego korzystać i otaczać się zapachami, które błyskawicznie wprawiają nas w świetny nastrój.

Świece

Świece nie tylko zapewniają piękny zapach w domu, ale także same w sobie są wyjątkową ozdobą wnętrza. Wystarczy zapalić świecę na jakiś czas, by później przez wiele dni utrzymywał się jej zapach w naszym mieszkaniu. To, w jakim natężeniu będzie on odczuwalny jest zależne od nut zapachowych użytych w danej świecy.

Świece zapachowe są także klasycznym wyborem, który sprawdza się jako dodatkowe źródło światła i akcesorium wpływające na tworzenie romantycznej atmosfery. Przy blasku i zapachu świecy można się zrelaksować po ciężkim dniu, czy oddać zabiegom pielęgnacyjnym.

Dyfuzory zapachowe

To elegancka ozdoba każdego wnętrza. Dyfuzor oparty jest na naturalnych składnikach i roślinnych ekstraktach, dlatego nie tylko pięknie pachnie, ale jest przyjazny dla nas i naszego środowiska. W przeciwieństwie do świec dyfuzor sam uwalnia odpowiednią ilość zapachu. Wystarczy postawić go w wybranym miejscu i cieszyć się wyjątkowymi nutami zapachowymi.

Gdzie postawić świecę bądź dyfuzor?

Warto umieszczać zapachy w większych pomieszczeniach, w których częściej przebywamy. Gdy postawimy dyfuzor na mniejszej i zamkniętej przestrzeni może się okazać, że jego zapach jest zbyt intensywny. Najpopularniejszymi miejscami w domu do ulokowania zapachów są z pewnością: salon, sypialnia i kuchnia. Dodatkowa świeca zapachowa przyda się w salonie łączonym z kuchnią – pozwoli ona uporać się z zapachem gotowanych wcześniej potraw.

Zapach dopasowany do potrzeb

Dopasuj swój domowy zapach do potrzeb. Nie musisz decydować się na jeden zapach, który będzie dominował w całym pomieszczeniu. W sypialni możesz wybrać nuty relaksujące, które szybko pozwolą Ci zasnąć. W salonie warto postawić na bardziej energetyczną i świeżą mieszankę, dzięki której szybko się obudzisz i z uśmiechem na ustach powitasz nowy dzień. Łazienka to doskonałe miejsce na relaksujący zapach, przy którym w weekend zrobisz mini domowe spa.

Eksperymentuj z zapachami, by znaleźć tych kilka ulubionych. Korzystaj z tego, że zapachy naturalnie wpływają na Twoje samopoczucie, dlatego dopieraj je z myślą o swoich indywidualnych potrzebach. Jak to zrobić? Czytaj więcej w magazynie Fabryka Form. Efektem będzie pachnące mieszkanie ze swoim indywidualnym zapachem, jak i Twój lepszy nastrój niezależnie od godziny i pory dnia!