Jak przechowywać perfumy?

Nawet najdroższy zapach wymaga odpowiedniego podejścia. Przechowywany w złych warunkach może szybko się zestarzeć, a przez to stracić woń.
Poza tym zniszczyć się może buteleczka. Najbardziej szkodzi perfumom upał. Na słońcu płowieje butelka i zmienia się kolor samych perfum. Poza tym pod wpływem długotrwałego gorąca sam aromat może się zmienić, bo jego komponenty zaczną się rozkładać i reagować ze sobą.
Może się wydawać, że solidna butelka zapobiegnie takim problemom. Jednak w rzeczywistości trudno tego oczekiwać, gdy leży na ostrym słońcu, bo właśnie szkło nagrzewa się najszybciej i najbardziej sprzyja temu, by zawartość dosłownie zagotowała się w środku.
Ważne, by perfumy nie zmieniały zbyt szybko temperatur. To znaczy, że lepiej trzymać je w temperaturze pokojowej, niż przenosić z nasłonecznionego parapetu do lodówki. Wtedy komponenty zapachu mogłyby dodatkowo reagować ze sobą. Warto też powstrzymać się przed zostawianiem zapachu ze zdjętym korkiem – wtedy bakterie będą miały dostęp do zawartości opakowania.