Ekstrakt perfum – czym są i w jakich sposób ich używać?

Zapach jest niezastąpionym uzupełnieniem zarówno codziennej jak i wieczorowej stylizacji. To także środek d wyrażenia naszej osobowości czy stylu bycia. Odpowiednio dobrane perfumy potrafią podkreślić nasze atuty, dodać nam pewności siebie i sprawić, że poczujemy się niezwykle i wyjątkowo. Z tego właśnie względu tak chętnie otaczamy się zapachami. W dzisiejszych czasach wybór w drogeriach czy perfumeriach jest po prostu ogromny.

Półki sklepowe kuszą nas pięknymi, ciekawie zdobionymi flakonami i jeszcze ciekawszą zawartością. Możemy znaleźć na nich zarówno wody perfumowane, toaletowe jak i ekstrakty perfum. W dzisiejszym artykule zdradzamy, co właściwie należy rozumieć pod tym pojęciem i jak je stosować.

Czym różnią się ekstrakty perfum od wody perfumowanej?

Ekstrakty perfum często nazywane są również esencjami bądź eliksirami perfum. Na samym początku należy wyjaśnić różnicę pomiędzy wodą perfumowaną a ekstraktem. Chodzi tu przede wszystkim o zawartość olejków zapachowych. Podczas gdy woda perfumowana zawiera ich w swoim składzie tylko 18 procent, esencje perfum aż 40. Przyczynia się to do tego, że są one znacznie wydajniejsze i trwalsze. Wystarczy niewielka ilość ekstraktu by zapach wyczuwalny był nawet przez cały dzień. Inaczej również przebiega metamorfoza poszczególnych nut zapachowych.

W przypadku ekstraktu perfum zmieniają się one znacznie wolniej, przez co też dłużej czuć je na skórze. Jak już wcześniej zostało wspomniane zapach jest trwały ale nie agresywny. Nie jest nachalny a utrzymuje się blisko skóry dlatego też daje o sobie znać w subtelny i dyskretny sposób.

Należy również zwrócić uwagę to, by ekstrakty perfum używać w rozsądny i przede wszystkim odpowiedni sposób. Najważniejsze jest to, by nakładać ekstrakt perfum na skórę. Jeśli to nam nie wystarcza i chcemy by pachniały również ubrania bądź włosy wtedy warto sięgnąć po wodę perfumowaną bądź toaletową z tej samej serii.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://urodaidealna.pl/ekstrakty-perfum-kiedy-warto-ich-uzywac/