Co zrobić by perfumy dłużej zachowywały swoje wartości?

Uwielbiamy otaczać się zapachami. Większość osób z pewnością ma kilka swoich ukochanych flakonów perfum na półce czy toaletce. Często nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez skropienia się swoim najchętniej używanym zapachem. Niektóre perfumy towarzyszą nam każdego dnia, inne zostawiamy na specjalne okazje. Oszczędzając swojego pachnidła i używając go od święta, musimy być świadomi, że perfumy również nie są wiecznie. Jeśli nie zadbamy o to, by odpowiednio je przechowywać, może okazać się, że bardzo szybko stracą swoją wartość. Co zrobić, by móc cieszyć się swoim ulubionym aromatem jak najdłużej?

Jak dbać o perfumy?

Kluczową sprawą jest wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na przechowywanie perfum. Najlepiej zrezygnować z półek w łazience – mamy tam do czynienia z dużą wilgotnością powietrza, co nie wpływa dobrze na trwałość i zapach naszego pachnidła. Poza tym nie możemy wystawiać perfum na działanie promieni słonecznych. Pachnidła bardzo źle znoszą wysokie temperatury.

Po zakupie perfum nie wyrzucajmy kartonowego pudełka a w nim przechowujmy nasz ulubionych zapach. Zwróćmy również uwagę na to, by na perfumach zawsze umieszczony był korek. W przeciwnym razie zapach może wywietrzeć zniekształcić się i tym samym drażnić nasze nozdrza. Jeśli przez długi czas chcemy cieszyć się pięknym aromatem, ustawmy nasze perfumy w zaciemnionym, suchym miejscu.

Po czym poznać że z naszym pachnidłem zaczyna dziać się coś złego? Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego barwę. Jeśli jest ona zdecydowanie ciemniejsza niż była, jest to znak, że nasze perfumy zaczynają się psuć. Czasami jest to jednak ciężkie do wychwycenia, gdyż flakony zazwyczaj wykonane są z grubego, kolorowego szkła.

W dzisiejszych czasach wybór w drogeriach i perfumerii internetowej jest tak spory, że z pewnością każdy znajdzie zapach, który idealnie wpasuje się w jego gusta. Trzeba jednak pamiętać o tym, by stosować się do kilku, ważnych rad i nie skracać niepotrzebnie żywotności swoich perfum.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/