Co warto wiedzieć o aromaterapii?

Otuleni mgiełką pięknego zapachu czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Z tego właśnie względu tak chętnie używamy perfum, które nie tylko potrafią wyrazić nasz charakter czy styl bycia ale również skutecznie poprawić nam samopoczucie.

Swojego ulubionego pachnidła z pewnością używamy codziennie: przed wyjściem do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy imprezę. Niektóre nuty zapachowe mają wyjątkowo dobry wpływ na nasze ciało, zdrowie i umysł. Pomagają zniwelować objawy wielu chorób a nawet złagodzić ból. W dzisiejszym artykule zdradzamy co nieco na temat aromaterapii i przedstawiamy kilka olejków zapachowych o wyjątkowym działaniu.

Jakie korzyści dają nam olejki zapachowe?

Olejek bergamotowy jak sama nazwa wskazuje pozyskiwany jest z bergamotki. Wiele osób myli ten cytrusowy owoc z kwiatem. Substancje zapachowe pozyskiwane z tej rośliny łagodzi wszelkie objawy ze strony układu moczowo-płciowo i pozytywnie wpływa na jego pracę. Idealnie nadaje się jako dodatek do gorącej kąpieli. Oprócz tego olejek bergamotowy rozładowuje stres oraz stosowany jest w przypadku osób cierpiących na depresję.

Olejek geraniowy poprawia pracę układu limfatycznego. Okazuje się również pomocny podczas walki z cellulitem. Doskonale sprawdza się również przy pielęgnacji jamy ustnej. Łagodzi i koi bóle gardła.

Olejek cytrynowy posiada działanie bakteriobójcze. Z tego właśnie względu stosuje się go do leczenia ran. Olejek cytrynowy znajduje także swoje zastosowanie w leczeniu odcisków.

Szeroki wachlarz korzyści daje nam również olejek lawendowy. Wykazuje działanie bakteriobójcze i oczyszczające. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób, cierpiących na uciążliwe bóle głowy oraz zmagających się z depresją. W przypadku przeziębienia, warto wykorzystać olejek lawendowy do robienia inhalacji.

Jeśli chodzi o olejek z drzewa różanego, jest ona wykorzystywany do wykonywania masażu. Ma działanie relaksujące i odprężające. To także idealny środek przeciwbólowy.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://urokliwynet.pl/aromaterapia-zbawienna-moc-zapachow/