Bottler – co właściwie oznacza to pojęcie

Szukając swojego wymarzonego zapachu często chcielibyśmy przetestować wszystkie pachnidła znajdujące się na półkach perfumerii. Nierzadko trudno nam się zdecydować na jeden, jedyny aromat – kilkanaście wypraw do drogerii często okazują się bezowocne. Jak wiadomo, testując perfumy najlepiej aplikować je na ciało. Może to być jednak nieco trudne ze względu na niewystarczającą ilość miejsca – kiedy wykorzystamy już nadgarstki, szyję, dekolt czy zgięcie łokci, co robić dalej? Najlepszym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z bottlera. Dzisiaj wyjaśniamy, czym właściwie jest.

Wszystko, co należy wiedzieć o bottlerach

Na samym wstępnie warto wyjaśnić pochodzenie słowa bottler. Ma ono swoje korzenie w języku angielskim i w tłumaczeniu oznacza bibułę bądź suszek. Kiedyś bottlery wykorzystywane były tylko i wyłącznie przez perfumiarzy, którzy tworzyli swoje dzieła i potrzebowali czegoś, dzięki czemu mogli by testować kompozycję. Z biegiem czasu jednak bottlery zaczęto produkować masowo i dzisiaj możemy spotkać się z nimi w praktycznie w każdej perfumerii.

Każdy bottler powinien posiadać określone cechy a dokładniej mówiąc: długość, grubość i szerokość. Powinien również być wykonany z odpowiedniego papieru, który nie będzie zbyt cienki. Niektóre z nich po zaaplikowaniu perfum bądź zanurzeniu go w miksturze stają się miękkie i wiotkie.

Najlepiej by bottler wykonany był w jasnym kolorze. Umożliwia to zanotowanie na nim nazwy pachnidła, producenta jak również składników znajdujących się w nim. Produkowane są także bottlery w kolorze czarnym i mimo że dobrze prezentują się pod względem wizualnym są w ogóle nie praktyczne.

Zazwyczaj bottlery, z którymi możemy spotkać się w perfumerii nie są zbyt dobrej jakości. Są wiotkie, miękkie i wykonane z cienkiego papieru. Dużo lepiej prezentują się jednak te stosowane przez perfumiarzy. Bottlery posiadają różne kształty. Najczęściej produkowane są papierki w kształcie prostokąta. Istnieją także bottlery w kształcie łezki lub przypominające pipetę.

Artykuł o podobnej tematyce można przeczytać na stronie https://perfumyizapachy.pl/czym-wlasciwie-jest-bottler/