Białe kwiaty tworzące kompozycje zapachowe

Perfumy kwiatowe są jedną z najpopularniejszych grup zapachowych. Chętnie sięgają po nie zarówno nastolatki, młode kobiety jak i również te w kwiecie wieku. Pachnidła z dodatkiem kwiatów są zazwyczaj lekkie, subtelne i w delikatny oraz nienachalny sposób podkreślają kobiece piękno.

Świetnie sprawdzą się w przypadku romantyczek jak również pań o wrażliwej duszy. Perfumy kwiatowe kojarzą się z niewinnością i dziewczęcym wdziękiem. Niewiele osób zagłębia się jednak w anatomię pachnidła i przygląda się bliżej poszczególnym jego składnikom. W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy białe kwiaty, które często wchodzą w skład perfum, tworząc przyjemny dla nosa, subtelny bukiet.

Które białe kwiaty najczęściej występują w perfumach?

Na samym wstępie należy wspomnieć o jaśminie. To delikatny kwiat o białym zabarwieniu. Jego zapach przepełniony jest słodyczą a dodatek w kompozycji sprawia, że staje się ona ciepła. Aromat jaśminu działa kojąco i relaksująco. Jest dość intensywny dlatego wystarczy nawet niewielka ilość olejku by nadać kompozycji wyjątkowego charakteru.

Częstym kwiatem o białej barwie, wykorzystywanym w przemyśle perfumeryjnym jest gardenia. Zapachem zbliżona jest do jaśminu. Jej aromat jest słodkawy i dość ciężki. Często kompozycja z jego dodatkiem zestawiana jest z delikatniejszymi, łagodzącymi nutami.

Kolejnym kwiatem często występującym w perfumach jest tuberoza. Jej zapach jest wyrazisty i nieco drzewny. Poza tym olejek pozyskiwany z tego kwiatu jest bardzo intensywny i trwały. Z tego właśnie względu stał się cennym składnikiem w przemyśle perfumeryjnym i jednym z najdroższych, który wykorzystuje się do produkcji pachnideł.

Białe zabarwienie i niezwykły zapach posiada także kwiat pomarańczy. Dla niektórych jego aromat jest dość specyficzny. Można stwierdzić, iż zapachem jest zbliżony do bergamotki czyli owocu cytrusowego o gorzkiej woni.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://perfumyizapachy.pl/perfumy-z-dodatkiem-bialych-kwiatow/